Kimyevi maddeler ve tekstil sanayi alanında faaliyet gösteren Mensan, 1987 yılında Bahadır R. Mengü tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Başarılı geçmişiyle Türkiye'nin köklü kimya kuruluşları arasında yer alan Mensan, kimyevi maddeler ve tekstil sanayi alanında kaliteli ve çözüm odaklı hizmet vizyonu ile hareket etmektedir.

Mensan; tekstil kimyasalları, esnek ambalaj, kablo, pigment sanayi ve demir&çelik sektörlerinde alanında uzman global firmalar ile sağladığı işbirliktelikleri çerçevesinde Türkiye pazarına yönelik üretim, depolama ve temsilcilik hizmetleri sunmaktadır. Mensan’ın kuruluşundan günümüze kadar ulaştığı başarının temellerinde müşteri odaklı ve verimliliği hedef alan bir iş yapısı mevcuttur.

Mensan; tekstil kimyasalları alanında Evonik, Rekim; esnek ambalaj sanayiinde Paramelt, Cartonal; kablo sanayiinde Geca Tapes ve pigment sanayiinde Daicolor küresel firmalarının Türkiye temsilciliklerini yürütmektedir. Temsil ettiği kategorilerde dünyanın lider firmaları ile uzun vadeli sinerji sağlayan Mensan, hizmetlerini müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alarak sunmaktadır.